Családi ház, lakás, irodai és társasházi kaputelefonok
A kaputelefonok kiválasztásánál valóban körültekintőnek kell lenni, hiszen több fontos szempontra oda kell figyelni.
Kaputelefon kiválasztás
Fontos a kívánt szolgáltatások köre, az elhelyezés, a várható vendégforgalom, megjelenés, stílus, a rendelkezésre álló hálózat, a vezérelni kívánt szerkezetek, élettartam, szerviz...
Főbb kaputelefon típusok
A kaputelefonok az egyszerű audió rendszerektől egészen az összetett videós IP rendszerekig széles választékban léteznek.
Az akciós árak visszavonásig érvényesek. Akciós szettek árai tartalmazzák a kapunyitó összes tartozékát, a telepítés költségét. Árak Budapest és 25 km-s körzetében érvényesek. Nagyobb távolság esetén külön kiszállási díj kerül kiszámlázásra. 25 km-s távolságon túl 2000 Ft alapdíj + 55Ft+Áfa/km kiszállási költség kerül kiszámlázásra. Anyagköltségek, munkadíjak átlagostól nagymértékben eltérő szerelési körülmények függvényében változhatnak! Az árak kizárólag előre kiépített kábelezés esetén érvényesek! Kábelezés árak /anyag+munkadíj/: -kábel védőcsőbe húzása kiépített védőcső esetében 700 Ft/fm - kábelezés kiépítése földbe vagy falon kívül védőcsőben 3400 Ft/fm - kábelezés szilárd burkolatban /visszajavítás nélkül/: 6300 Ft/fm
Otthon, iroda, raktár, gyár, garázs, ha biztonságban szeretné akkor Riamax!
A kaputelefon rendszerek kiválasztása hosszútávú döntés. Fontos, hogy hosszú ideig és problémamentesen kell működniük és a szerviz ellátás is megoldott kell legyen.
Hogyan épülnek fel a kaputelefonok?
A kaputelefonok felépítése:
kapuegység, tápegység, lakástelefon(ok) mely egységeket 2-7 vezeték köt össze. A felcsengetést követő kétoldalú beszédkapcsolaton kívül alkalmasak a kapu elektronikus nyitására a lakásból. Némelyek interkom funkcióval is bírnak. (a lakások egymással is tudnak kapcsolatot teremteni).
Mely kaputelefon rendszerek javítását végezzük el?
Első sorban az alábbi analóg kaputelefon rendszerek javítását végezzük:
Comelit, Urmet, Elvox, MKT, BPT, Commax, Farfisa, Futura, WRT, Tesla
Társasházi kaputelefonok legfontosabb információi
Társasházi megbízások keretében cégünk vállalja a kaputelefonok javítását, telepítését, bővítését, programozását, a mágneszárak, valamint a síkmágnesek telepítését, javítását, cseréjét.
A társasházakban különböző kaputelefon hibák jelentkezhetnek, amelyek legtöbbjét képesek vagyunk szakszerűen ellátni, azonban fontos tisztázni, hogy milyen típusú hibákra ki adhatja a megbízást. A társasházi alapító okirat valamint a közös képviseleti szerződés ezt pontosan tartalmazza.
Kaputelefon külső egységnek nevezzük a kaputelefon kívül elhelyezett részét,amely a kapuban,kapualjban,lépcsőházban,lépcsőházi bejáratnál van elhelyezve.Ezen egység szerepe a belső egység (lakáskészülék) ” megszólítása” amikor megnyomja a csengetőgombot a bejutni kívánó vendég.
A kaputelefon belső egység pedig maga a lakáskészülék amelyen a becsengetés elhangzik és fel tudjuk venni a kapcsolatot a külső egységgel azaz a vendéggel.
A kaputelefon belső egység része lehet a tápegység is, ez azonban csak néhány esetben fordul elő.
Milyen kaputelefon rendszereket forgalmazunk?
Cégünk kínálatában megtalálható a legegyszerűbb 1 lakásos audiós szettől a videókaputelefonokon át a több bejáratú, több lépcsőházas, számkombinációs kapcsolóval, vagy beléptetővel kombinált rendszerig minden amire csak a kedves megrendelőnek szüksége lehet. Biztosítjuk egyéni megrendelők részére családi házhoz, cégeknek irodához, vagy társasházak részére a berendezéseket.
Mire érdemes figyelni javítás megrendelése előtt?
(nagyban segítheti munkánkat, ha az alábbi kérdésekre akár csak részben is tud válaszolni.)
Mielőtt a hibabejelentést elkezdené, javasoljuk, az alábbi adatok beszerzését:
Kérjük ha lehet állapítsa meg milyen típusú kaputelefonról van szó?
A két fő kategória: analóg vagy digitális a felszerelt kaputelefon
Az analóg kaputelefonok esetében rendszerint minden lakáshoz tartozik egy nyomógomb, és mellette egy névtábla a lakó nevével (a kapunál).
Digitális kaputelefon esetében legtöbbször egy számot kell beütni egy számtasztatúrán.
A márka és/vagy típusjelzés a legtöbb esetben leolvasható a kapukészülékről vagy szöveges formában, vagy gravírozva, esetleg egy címke árulkodik a gyártóról.
Már csak ritkábban van lehetőség a vezetékezés megállapítására, de az is nagy segítség lehet, ha megállapítható, hogy az adott rendszer hány vezetékes. (általában 2 és 7 között van a vezetékek száma) Több olyan gyártó is van, mely hasonló megjelenéssel gyárt 2-5-7-8 vezetékes rendszereket.
Ha nem működik a kaputelefon, érdemes megkérdezni a szomszédot is. Ha nála sem működik, akkor feltehetően központi hiba van. Nincs-e az épületben áramszünet?
Mely funkciója nem működik a kaputelefonnak: - felcsengetés (nem szól a lakásban a készülék, hiába nyomják a kapunál a gombot) - beszéd a lakás felé (nem hallani amit a kapunál mondanak) - beszéd a kapu felé (nem hallani amit a lakásban mondanak) - kapunyitás (nem nyílik a kapu, hiába nyomják a lakásban a kapunyitó gombot)